Aktualności

U-16 FUTURE: Polska uległa Belgii

Na zakończenie turnieju FUTURE Reprezentacja Polski U-16 musiała uznać wyższość rywali, przegrywając w meczu z Belgią 1:2. Jedyną bramkę dla Biało-Czerwonych strzelił zawodnik Wisły Kraków Antoni Wójcik, a w podstawowej jedenastce na ten mecz znalazł się również drugi Wiślak Kacper Symula.

Zawodnicy trenera Rafała Lasockiego od początku spotkania toczyli zacięty pojedynek z rywalami, zawiązując składne akcje, które próbowali zwieńczyć strzałami na bramkę zespołu z Belgii. Początkowo podejmowane działania nie przynosiły rezultatów, ale w 27. minucie Polacy wreszcie dopięli swego, a powody do radości swojemu zespołowi dał Antoni Wójcik, trafiając wprost do siatki. Gracze z Polski nie mogli długo cieszyć się prowadzeniem, ponieważ już kilkadziesiąt sekund później rywale zdołali doprowadzić do wyrównania, w wyniku czego drużyny schodziły na przerwę remisując 1:1. W drugiej połowie żadna ze stron nie zamierzała zrezygnować z walki o zwycięstwo, jednak to gracze Belgii ponownie wykazali się skutecznością i już w 52. minucie przypieczętowali wygraną w tym meczu, pokonując po raz drugi golkipera Biało-Czerwonych.

Antoni Wójcik pozostawał na murawie od początku pojedynku do 46. minuty, z kolei Kacper Symula rozegrał całe spotkanie.

W poprzednich meczach Polacy pokonali Reprezentację Danii (3:2) oraz Szwecji (2:1), dzięki czemu, pomimo porażki w trzecim starciu, zajęli pierwsze miejsce w Turnieju FUTURE.

Belgia U-16 – Polska U-16 1:2 (1:1)
bramka dla Polski: Antoni Wójcik 27’

Polska U-16: Bruno Klimek (46’ Adam Matysek) – Mikołaj Kotarba, Michał Reterski (46’ Antoni Kociniewski, Kacper Symula, Brian Malecki (46’ Jan Kniat), Dorian Markowski (46’ Filip Kaczmarek), Alex Cetnar (46’ Igor Busz), Filip Zaczek (46’ Tymoteusz Kliś), Igor Zieliński (69’ Mateusz Drążek), Bartosz Kosiorek (46’ Kamil Nowogoński), Antoni Wójcik (46’ Wiktor Mamroł)