Aktualności

U-14: Udany występ podczas Turnieju Szczecin Cup

Drużyna U-14 pod opieką trenera Krystiana Żakowicza w ubiegły weekend wzięła udział w Turnieju Szczecin Cup im. Trenera Włodzimierza Obsta. Wiślacy mieli okazję rywalizować z rówieśnikami ze znanych polskich klubów i ostatecznie uplasowali się na 4. miejscu.

Krakowianie rozpoczęli rozgrywki w sobotę, kiedy to stoczyli cztery pojedynki w ramach fazy grupowej. Gracze Białej Gwiazdy w pierwszym z nich udowodnili swoją wyższość nad rywalami i pewnie zwyciężyli z Wartą Poznań 3:0. W kolejnym zmierzyli się z reprezentantami gospodarzy turnieju – Pogonią Szczecin, a spotkanie to zakończyło się zwycięstwem gości 2:1. Następnie przyszedł czas na rywalizację ze Śląskiem Wrocław, lecz w tym przypadku krakowianie musieli uznać wyższość przeciwników, przegrywając 0:3. Na koniec pierwszego dnia turnieju, Wiślacy podzielili się punktami z zawodnikami FASE Szczecin, remisując 1:1.

W niedzielę podopiecznych Krystiana Żakowicza czekało ostatnie starcie w fazie grupowej, w którym zremisowali z Jaguarem Gdańsk 3:3. Zgromadzone punkty pozwoliły Wiślakom uplasować się na drugim miejscu w grupie, dzięki czemu wywalczyli sobie awans do półfinału rozgrywek.

W pojedynku półfinałowym zawodnicy z Reymonta stanęli w szranki z Zagłębiem Lubin, jednak to gracze z Lubelszczyzny opuszczali boisko w dobrych nastrojach, wygrywając 1:2.

Na zakończenie udziału w turnieju, krakowianie rozegrali mecz o 3 miejsce z Lechem Poznań. W trakcie regulaminowego czasu gry żadna z drużyn nie zdołała odnaleźć drogi do bramki rywali, wskutek czego pojedynek musiał zostać rozstrzygnięty w rzutach karnych, w których lepsi okazali się zawodnicy z Poznania.

Wyniki:
I dzień – 3.06.
Wisła Kraków – Warta Poznań 3:0
Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 1:2
Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 0:3
Wisła Kraków – FASE Szczecin 1:1

II dzień – 4.06.
Wisła – Jaguar Gdańsk 3:3
Półfinał
Wisła Kraków – Zagłębie Lubin 1:2

Mecz o 3 miejsce
Wisła Kraków – Lech Poznań 0:0 (przegrana w karnych)

„Za nami bardzo wartościowy turniej na świetnym obiekcie Pogoni Szczecin, w którym mierzyliśmy się z bardzo dobrymi zespołami z Polski. Z turnieju wracamy bardzo zadowoleni z postawy naszych zawodników. Chłopcy w odważny sposób gry, który staramy się doskonalić w jednostkach treningowych, przenieśli również na rywalizację z rówieśnikami z czołowych Akademii. Oczywiście nie uniknęliśmy błędów oraz gorszych momentów gry na tym turnieju, jednak można optymistycznie patrzeć na rozwój tych chłopaków.” – powiedział trener zespołu U-14, Krystian Żakowicz.

Kadra Wisły Kraków U-14: Karpenko, Golonka, Tracz, Gołąb, Krasek, Łakomy, Idziak, Zdeb, Wajda, Maziarz, Szczepaniak, Leśniak, Michał Pałka, Pławiński, Przybyłko, Hejmo, Kukuła, Mateusz Pałka