Kluby partnerskie

Nazwa: Akademia 2012 Jaworzno, Victoria 1918 Jaworzno

Adres: Jaworzno, ul. Krakowska 8

Województwo: Śląskie

Koordynator grup młodzieżowych: Rafał Polański

Data założenia: 2012

Strona: http://www.akademia2012.jaw.pl

Zakres szkolenia: od 3. do 18. roku życia

O klubie: Akademia 2012 Jaworzno – jak sama nazwa wskazuje – powstała w 2012 roku. Szkółka współpracuje z lokalnym klubem Victoria 1918 Jaworzno, będącym jej klubem patronackim, dającym szansę gry na poziomie seniorskim najbardziej utalentowanym juniorom. Akademia konsekwentnie stawia na rozwój młodych i perspektywicznych zawodników z Jaworzna oraz pobliskich miejscowości, zapewniając im jak najlepsze warunki do treningu, by mogli stale podnosić swoje piłkarskie umiejętności.

Nazwa: Akademia Piłkarska „Bonito”

Adres: Poręba Wielka 581

Województwo: Małopolskie

Koordynator grup młodzieżowych: Adrian Cebula

Data założenia: 2012

Strona: http://apbonito.pl

Zakres szkolenia: Od 6. do 13. roku życia

O klubie: Akademia Piłkarska „Bonito” funkcjonuje od 2012 roku i od tego czasu konsekwentnie szkoli grupy młodzieżowe na terenie Mszany Dolnej i okolic. Szkółka prowadzi nabory dzieci urodzonych w latach 2008-2015, którzy właśnie w jej barwach mogą stawiać swoje pierwsze piłkarskie kroki. Nadrzędną misją Akademii Piłkarskiej „Bonito” jest zapewnienie odpowiednich warunków swoim podopiecznym, aby mogli oddać się pasji i spełniać swoje marzenia związane z grą w piłkę nożną, a ponadto zadbać o harmonijny i wszechstronny rozwój fizyczny młodych adeptów futbolu. Mieszcząca się w Mszanie Dolnej Akademia realizuje te cele za pomocą systematycznych treningów, udziału w turniejach i obozach sportowych, a także poprzez szereg wielu innych inicjatyw.

Nazwa: Akademia Piłkarska Wisła Czarny Dunajec

Adres: Czarny Dunajec, ul. Kamieniec Dolny 41

Województwo: Małopolskie

Koordynator grup młodzieżowych: Łukasz Pazurkiewicz

Data założenia: 2013

Strona: http://www.wislaczarnydunajec.pl/

Zakres szkolenia: od 5. do 18. roku życia

Wychowankowie: Filip Baniowski

O klubie: Akademia Piłkarska Wisła Czarny Dunajec została założona w lutym 2013 roku. Od początku funkcjonowania szkółka skupia się na rozwoju psychofizycznego, wychowania, doskonalenia uzdolnień i sprawności, zachowania zdrowia człowieka, w tym w szczególności dzieci i młodzieży oraz krzewienia wiedzy i utrwalania zwyczajów w tym zakresie. Obecnie w szeregach Akademii z Podhala szkoli się około 200 młodych adeptów futbolu w przedziale wiekowym od 5. do 18. roku, którzy swoje treningi mogą obywać w komfortowych warunkach. Wychowankiem szkółki z Czarnego Dunajca jest m.in. Filip Baniowski (rocznik 2007), który z powodzeniem występuje w zespole Wisły Kraków U-14 i przywdziewa koszulkę z białą gwiazdą na piersi.

Nazwa: Akademia Progress Andrychów

Adres: Andrychów, ul. Metalowców 18

Województwo: Małopolskie

Koordynator grup młodzieżowych: Artur Kuczaj - tel. 507 439 299

Data założenia: 2016

Strona: https://www.facebook.com/approgress

Zakres szkolenia: od 6. do 13. roku życia

O klubie: Akademia Piłkarska Progress Andrychów funkcjonuje od marca 2016 roku. W jej strukturach znajduje się 130 chłopców z roczników 2007-2014, którym szkółka zapewnia odpowiednie warunki do sumiennych treningów i kompleksowo pomaga im w rozpoczęciu przygody z piłką nożną. Jednym z najważniejszych celów Akademii Piłkarskiej Progress jest upowszechnienie kultury fizycznej wśród dzieci oraz zapewnienie im odpowiednich warunków do rozwijania swoich sportowych pasji. Szkółka daje możliwość rozwoju oraz podnoszenia swoich umiejętności dzieciom z Andrychowa i okolic. Młodzi adepci futbolu uczestniczą w różnych testach czy meczach, które mają pomóc im w spełnieniu piłkarskich marzeń.

Nazwa: Futbol Brzączowice

Adres: Brzączowice 375

Województwo: Małopolskie

Koordynator grup młodzieżowych: Marcin Przęczek

Data założenia: 2012

Strona: https://www.facebook.com/Futbol.brzaczowice

Zakres szkolenia: Od 6. do 13. roku życia

Wychowankowie: Artur Przęczek, Patryk Kapuściński

O klubie: Klub Sportowy Futbol Brzączowice to szkółka piłkarska z powiatu myślenickiego, która funkcjonuje od 2012 roku. W jej szeregach szkoli się grupa utalentowanych zawodników z całego regionu w kategoriach wiekowych od U-6 do U-13. Treningi oparte są na specjalnym programie szkolenia, który każdemu zawodnikowi umożliwia odpowiedni rozwój indywidualny i dodatkowe zajęcia w grupach na nowoczesnym boisku z bandami i ze sztuczną trawą. Działalność szkółki została dostrzeżona i doceniona, o czym świadczyć może fakt, że posiada ona brązową gwiazdkę programu certyfikacji PZPN.

Nazwa: Halny Kamienica

Adres: Kamienica 490

Województwo: Małopolskie

Koordynator grup młodzieżowych: Janusz Piotrowski

Data założenia: 1995

Strona: https://mukshalny.pl

Zakres szkolenia: od 4. do 13. roku życia

Wychowankowie: Mariusz Kutwa, Kacper Czepielik

O klubie: MUKS Halny Kamienica został założony w lutym 1995 roku. Od samego początku swojego istnienia szkółka stwarza możliwość sportowego rozwoju dzieciom z pobliskich miejscowości, które poprzez uczestnictwo w zajęciach, turniejach czy wydarzeniach mogą podnosić swoje piłkarskie umiejętności oraz kształtować swój charakter.Halny Kamienica może pochwalić się nie lada sukcesami. W 2014 roku młodzi zawodnicy szkółki z powiatu limanowskiego uplasowali się na 3. miejscu w Finale Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion”. Rok późnej natomiast wywalczyli Mistrzostwo Polski w Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP (rocznik 2004) w Warszawie, a także okazali się najlepsi w Turnieju Międzynarodowym „OKI DOKI CUP 2015” w Wiedniu (rocznik 2004). Wychowankowie klubu występują również w młodzieżowych zespołach Białej Gwiazdy. Są to m.in. Mariusz Kutwa (rocznik 2004) oraz Kacper Czepielik (rocznik 2005)

Nazwa: Klub Sportowy Chełmek

Adres: ul. Krakowska 22, 32-660 Chełmek

Województwo: małopolskie

Koordynator grup młodzieżowych: Konrad Karaśkiewicz

Data założenia: 1932 r.

Strona: https://www.facebook.com/KSChelmek1932

Zakres szkolenia: Od 4. do 14. roku życia

O klubie: KS Chełmek to klub z bogatymi tradycjami, który został założony w 1932 roku. W poprzednim sezonie – po 22 latach nieobecności na szczeblu wojewódzkim – zespół seniorski awansował do IV ligi, w której obecnie występuje. Klub z powiatu oświęcimskiego stawia również na szkolenie i wychowanie młodych piłkarzy, którzy mogą podnosić swoje piłkarskie umiejętności w tamtejszej Akademii, do której uczęszcza około 150 zawodników z Chełmka i miejscowości ościennych w przedziale wiekowym od 4. do 14. roku życia.

Nazwa: Ludowy Klub Sportowy Głogovia Głogów Małopolski

Adres: Głogów Małopolski, ul. Fabryczna 10

Województwo: Podkarpackie

Koordynator grup młodzieżowych: Marcin Madej

Data założenia: 1925

Strona: https://www.facebook.com/lksglogovia

Zakres szkolenia: od 5. do 15. roku życia

O klubie: Historia Ludowego Klubu Sportowego Głogovia Głogów Małopolski sięga 1925 roku, a obecnie drużyna z województwa podkarpackiego występuje na poziomie IV ligi. Klub konsekwentnie stawia również na rozwój młodych zawodników z Głogowa Małopolskiego i okolic, którzy swoje piłkarskie umiejętności mogą szlifować w miejscowej Akademii. W jej szeregach szkoli się obecnie ponad 130 młodych adeptów futbolu w przedziale wiekowym od 3. do 13. roku życia. Klub dysponuje odpowiednią infrastrukturą sportową, która zapewnia podopiecznym odpowiednie warunki do treningu.

Nazwa: Ludowy Klub Sportowy Wolanka Wola Filipowska

Adres: Wola Filipowska, ul. Sportowa 1

Województwo: Małopolskie

Koordynator grup młodzieżowych: Bartłomiej Święszek

Data założenia: 1951

Strona: https://www.facebook.com/WolankaOfficial

Zakres szkolenia: U-15 – U-6

Wychowankowie: Tobiasz Cholewa, Jakub Jędrszczyk, Wojciech Bugaj

O klubie: Ludowy Klub Sportowy Wolanka Wola Filipowska został założony w 1951 roku i obecnie występuje na szczeblu A klasy. Od samego początku swojego istnienia kieruje się takimi wartościami, jak rodzinna atmosfera oraz profesjonale podejście do zajęć, które na co dzień przyświecają całej społeczności związanej z LKS-em. Klub z Woli Filipowskiej stawia również na szkolenie utalentowanych zawodników urodzonych w latach 2005-2015. Młodzi adepci futbolu z Gminy Krzeszowice swoje pierwsze piłkarskie szlify mogą nabywać właśnie w barwach LKS-u. W szeregach wiślackiej Akademii znajduje się też kilku wychowanków Wolanki, którymi są m.in. Tobiasz Cholewa (rocznik 2009), Jakub Jędrszczyk (rocznik 2011) czy Wojciech Bugaj (rocznik 2012).

Nazwa: Miejskie Towarzystwo Sportowe Piast Skawina

Adres: Skawina, ul. Adama Mickiewicza 52

Województwo: małopolskie

Koordynator grup młodzieżowych: Łukasz Krupa

Data założenia: 2011

Strona: https://www.facebook.com/PiastSkawina

Zakres szkolenia: Od 4. do 13. roku życia

O klubie: Miejskie Towarzystwo Sportowe Piast Skawina funkcjonuje od 2011 roku. Jest to klub wielosekcyjny, który prowadzi zajęcia z piłki ręcznej, brydża sportowego i oczywiście piłki nożnej. W szeregach szkółki piłkarskiej zajęcia odbywać może około 130 młodych adeptów futbolu w przedziale wiekowym od 4. do 13. roku życia, którzy swoje umiejętności podnoszą pod okiem doświadczonej kadry trenerskiej na Stadionie Miejskim w Skawinie przy ulicy Adama Mickiewicza 27.

Nazwa: MKS Babia Góra Sucha Beskidzka

Adres: Sucha Beskidzka, ul. Pułkownika Tadeusza Semika 2 

Województwo: małopolskie

Koordynator grup młodzieżowych: Tomasz Semik

Data założenia: 1918

Strona: mksbabiagora.pl 

Zakres szkolenia: od 5. do 18. roku życia

O klubie: Miejski Klub Sportowy Babia Góra Sucha Beskidzka został założony w 1918 roku. Do grona jego wychowanków zaliczają się między innymi Mateusz Mak oraz jego brat Michał, który na co dzień reprezentuje barwy krakowskiej Wisły. W szeregach klubowej Akademii Piłkarskiej w 9 grupach wiekowych szkoli się około 140 piłkarzy i piłkarek z Suchej Beskidzkiej i okolic. Młodzi adepci futbolu swoje piłkarskie umiejętności mogą doskonalić pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej, która odpowiednie doświadczenie przy pracy z dziećmi oraz młodzieżą. Sumienna i regularna praca oraz odpowiednia jakość szkolenia sprawiły, że szkółka z powiatu suskiego może pochwalić się złotą gwiazdkę programu certyfikacji PZPN. 

Nazwa: Podhalańska Szkoła Futbolu "Biała Gwiazda"

Adres: Marcówka 134

Województwo: małopolskie

Koordynator grup młodzieżowych: Paweł Paczka

Data założenia: 2019

Strona: https://bit.ly/3m65Mix

Zakres szkolenia: od 3. do 10. roku życia

O klubie: Podhalańska Szkoła Futbolu „Biała Gwiazda” powstała na początku 2019 roku, a już parę miesięcy później podpisała umowę partnerską z Wisłą Kraków. Szkółka stwarza możliwości regularnych treningów dzieciom w wieku od 3. do 10. roku życia z powiatu suskiego i miejscowości granicznych. Obecnie w jej szeregach trenuje około 50 młodych adeptów futbolu, którzy swoje umiejętności mogą podnosić na obiektach w Marcówce.

Nazwa: Słowik Olkusz

Adres: Olkusz, ul. Kosynierów 14

Województwo: Małopolskie

Koordynator grup młodzieżowych: Rafał Pięta

Data założenia: 2010

Strona: https://slowikolkusz.futbolowo.pl/

Zakres szkolenia: Od 5. do 17. roku życia

O klubie: Słowik Olkusz to klub założony w 2010 roku na osiedlu olkuskim osiedlu Słowiki. Szkółka stwarza możliwość i zapewnia odpowiednie warunki do treningu dla dzieci i młodzieży z Olkusz, a także z okolicznych miejscowości. W jej szeregach szkoli się około 200 młodych adeptów futbolu w kategoriach wiekowych od U-6 do U-17. Swoje piłkarskie umiejętności mogą szkolić pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej, która czuwa nad odpowiednim rozwojem swoich podopiecznych. Warto nadmienić, że Słowik Olkusz jest współorganizatorem Ekstraligi Talentów.

Nazwa: Szkoła Futbolu Staniątki

Adres: Staniątki 703

Województwo: Małopolskie

Koordynator grup młodzieżowych: Krzysztof Turecki

Data założenia: 2009

Strona: http://www.szkolafutbolu.pl

Zakres szkolenia: od 2. do 15. roku życia

Wychowankowie: Bartosz Seweryn, Dominik Maśnica

O klubie: Historia Szkoły Futbolu Staniątki sięga 2009 roku. Obecnie w jej strukturze szkolenia swoje piłkarskie umiejętności doskonali blisko 400 chłopców i dziewcząt w przedziale wiekowym od 2. do 15. roku życia. Misją szkółki jest harmonijne połączenie profesjonalnego treningu piłkarskiego z budowaniem powszechnego dostępu do piłki nożnej dla młodych adeptów futbolu. Ponadto SFS stara się kształtować u swoich podopiecznych model aktywnego stylu życia oraz odpowiednią postawę sportową i życiową, która jest zgodna z ideą Fair Play. SFS może pochwalić się również licznym gronem wychowanków, którzy z powodzeniem pną się po kolejnych piłkarskich szczeblach. Również i w Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków nie brakuje zawodników, którzy pierwsze piłkarskie kroki stawiali właśnie w szkółce z siedzibą w Staniątkach. Wśród nich są m.in. Bartosz Seweryn (rocznik 2004) i Dominik Maśnica (rocznik 2006).

Nazwa: Szkółka Piłkarska Polonii Przemyśl Duma Przemyśla, Polonia Przemyśl

Adres: Przemyśl, ul. Sanocka 8

Województwo: Podkarpackie

Koordynator grup młodzieżowych: Tomasz Jaroch

Data założenia: 1909

Strona: https://bit.ly/3l36kUS

Zakres szkolenia: od 4. do 15. roku życia

O klubie: Polonia Przemyśl to klub z ponad 110-letnią tradycją, którego wychowankami są tacy piłkarze, jak m.in. Józef Kałuża czy Marian Ostafiński. Obecnie przemyska drużyna występuje na szczeblu IV ligi w grupie podkarpackiej. W 2018 roku przy klubie powstała Szkółka Piłkarska Polonii Przemyśl Duma Przemyśla, która przy współpracy z Polonią zajmuje się szkoleniem młodych piłkarzy. Obecnie w jej strukturach trenuje około 70 adeptów futbolu w kategorii wiekowej od 4. do 15. roku życia, którzy swoje piłkarskie umiejętności mogą podnosić pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej.

Nazwa: Unia Oświęcim

Adres: Oświęcim, ul. Legionów 15

Województwo: Małopolskie

Koordynator grup młodzieżowych: Marcin Barciak

Data założenia: 1946

Strona: https://mkp-uniaoswiecim.futbolowo.pl

Zakres szkolenia: od 3. do 18. roku życia

O klubie: Miejski Klub Piłkarski Unia Oświęcim został założony w 1946 roku. W szeregach Akademii, która od kilku lat pełni rolę Klubu Partnerskiego Wisły Kraków, szkoli się ponad 200 młodych zawodników i zawodniczek. Młodzi adepci futbolu swoje piłkarskie umiejętności mogą podnosić pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej, która posiada odpowiednie doświadczenie przy pracy z dziećmi oraz młodzieżą. O odpowiednim poziomie szkolenia w Akademii Piłkarskiej Unii Oświęcim świadczyć może fakt, że posiada ona złotą gwiazdę programu certyfikacji PZPN.

Formularz
zgłoszeniowy

  Wypełnij formularz i zgłoś swój klub

  Nazwa Klubu:

  Liczba drużyn (kategorie wiekowe):

  Liczba trenerów pracujących w klubie:

  Liczba zawodników:

  Liczba boisk (naturalne/sztuczne):

  Liczba reprezentantów w okręgu i w województwie (kategorie wiekowe):

  Drużyna seniorska (poziom rozgrywkowy, liczba młodzieżowców):

  Liczba zawodników, którzy dołączyli do klubu w trakcie trwania sezonu:

  Liczba zawodników, którzy odeszli z klubu w trakcie trwania sezonu:

  Mocne strony:

  Adres e-mail:

  Numer telefonu:

  Menu