Aktualności

CLJ U-15: Remis z Resovią

Zespół U-15 w ostatnim meczu rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów podejmował na własnym terenie Resovię Rzeszów. Podopieczni Bartosza Bąka wywalczyli jeden punkt, remisując z rzeszowianami 1:1. Jedyną bramkę dla Wisły zdobył Kacper Gut, wykorzystując rzut karny.

Pierwszą połowę Wiślacy rozpoczęli bardzo dobrze, szybko wypracowując sobie przewagę nad rywalami. Krakowianie dominowali w ataku pozycyjnym i tworzyli sobie kolejne sytuacje do strzałów. Jedną z groźniejszych akcji celnym trafieniem zwieńczyć chciał Milan Olej, jednak piłka uderzyła w słupek. Chwilę później ten sam zawodnik został sfaulowany w polu karnym, w wyniku czego arbiter podyktował „jedenastkę”, a Kacper Gut zdołał wykorzystać stały fragment gry, otwierając wynik spotkania. Rzeszowianie bardzo szybko odrobili starty za sprawą wysokiego pressingu, który zmusił graczy z Reymonta do popełnienia błędu w rozegraniu. Przyjezdni zrobili użytek z chwili zagubienia gospodarzy, doprowadzając do wyrównania.

Bez konkretów

Po przerwie zespoły ponownie przystąpiły do poszukiwania okazji w polu karnym przeciwników. W tej części spotkanie stało się bardziej wyrównane, a gra toczyła się głównie w środku pola. Wiślacy starali się zdominować rywali, jednak Ci stawali na wysokości zadania, by odgryźć się dobrze dysponowanym graczom z Krakowa. Ostatecznie pomimo prób żadnemu z zespołów nie udało się już po raz drugi odnaleźć drogi do bramki drużyny przeciwnej i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

„Spotkanie rozpoczęliśmy bardzo dobrze, szybko przejmując inicjatywę nad grą. Przez dłuższy czas w pierwszej połowie efektywnie posiadaliśmy piłkę, dochodząc do sytuacji bramkowych. Uważam, że chłopcy swoją grą zasłużyli po pierwszej odsłonie na więcej momentów do radości. Po przerwie gra się wyrównała i stała się mniej płynna, przenosząc się tym samym do środka pola.” – powiedział trener drużyny U-15, Bartosz Bąk.

Wisła Kraków U-15 – Resovia Rzeszów U-15 1:1 (1:1)
bramki dla Wisły: Kacper Gut (k.) 11’

Wisła Kraków U-15: Franciszek Gadowski – Igor Benesz, Piotr Starzykiewicz, Dawid Szczepaniak, Piotr Rzemiński, Mateusz Kania, Kacper Gut, Jakub Małek, Milan Olej, Filip Przybyłko, Jakub Czubernat

Ławka rezerwowych: Mikołaj Zuber, Kacper Mastalski, Mateusz Maszewski, Filip Siemiński, Jan Lepak, Kamil Kowalski, Mateusz Dziedzina