Aktualności

CLJ U-15: Podział punktów w Derbach z Hutnikiem

W ramach 13. kolejki rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów zespół U-15 zmierzył się w wyjazdowym pojedynku derbowym z Hutnikiem. Ostatecznie drużyny podzieliły się punktami remisując 1:1, a jedyną bramkę dla Wiślaków zdobył Oliwier Pławiński.

Od samego początku było to otwarte spotkanie, lecz to gospodarzom udało się już w 11. minucie odnaleźć drogę do bramki strzeżonej przez golkipera Wisły, wskutek czego zawodnicy Hutnika wyszli na prowadzenie. W pierwszej połowie przez 40. minut piłkarze z Nowej Huty częściej byli przy piłce, natomiast Wiślacy wychodzili do rywali pressingiem, jednak momentami robili to z opóźnieniem. Gracze z Reymonta próbowali doprowadzić do wyrównania, a pierwszą groźną sytuację dla Białej Gwiazdy miał Mateusz Kania, oddając strzał na bramkę, ale piłka trafiła w słupek. Później jeszcze wysoko odebrał futbolówkę Jakub Czubernat, zdołał ograć bramkarza, lecz niefortunnie uderzył w obrońcę. Do końca tej części meczu zarówno jedna, jaki i druga strona tworzyły sobie okazje, jednak żadna z nich nie zakończyła się celnym trafieniem.

Lepsza połowa Wisły

Od początku drugiej połowy goście pewnie weszli do gry, zaczynając dominować na boisku. Wiślacy dłużej posiadali piłkę oraz kreowali kolejne sytuacje, próbując zwieńczyć je strzałami w kierunku bramki. Po jednej z nich Oliwiek Pławiński otrzymał podanie wzdłuż linii 5. metra, a następnie zamknął akcję celnym strzałem. Wiślacy szli za ciosem, naciskając na rywali i teraz to Hutnik był zespołem, który szukał gola po ataku szybkim. W pewnym momencie piłka po uderzeniu jednego z zawodników miejscowej drużyny trafiła do siatki, lecz sędzia dopatrzył się zagrania ręką, co spotkało się z pretensjami ze strony gospodarzy. Skutkiem tego jeden z protestujących graczy obejrzał czerwoną kartkę, więc ekipa z Suchych Stawów zmuszona była przez ponad pół godziny grać w osłabieniu. U obu drużyn pojawiło się sporo nerwowości, czego rezultatem była bardziej chaotyczna gra. Wiślacy mieli jeszcze okazje do wyjścia na prowadzenie, jednak zabrakło skuteczności i ostatniego podania, więc spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

„Był to otwarty dynamiczny mecz, który zdecydowanie obfitował w emocje. W pierwszej połowie graliśmy zbyt zachowawczo w fazie bronienia, co przejawiało się wywieraniem spóźnionej i małej presji na graczach z piłką. Od początku drugiej połowy przejęliśmy inicjatywę w grze, dzięki czemu zdobyliśmy bramkę wyrównującą i tworzyliśmy sobie kolejne sytuacje. Cieszę się, że moi zawodnicy wykazali się kulturą osobistą i kontrolowali swoje emocje do końca spotkania.” – powiedział trener zespołu U-15, Bartosz Bąk.

Hutnik Kraków U-15 – Wisła Kraków U-15 1:1 (1:0)
bramka dla Wisły: Oliwier Pławiński 54’

Wisła Kraków U-15: Franciszek Gadowski – Daniel Zdeb, Piotr Starzykiewicz, Dawid Szczepaniak, Piotr Rzemiński, Jakub Małek, Kacper Gut, Milan Olej, Mateusz Kania, Jakub Czubernat, Igor Benesz

Ławka rezerwowych: Miłosz Frost, Kacper Mastalski, Jan Lepak, Mateusz Maszewski, Oliwier Pławiński, Mateusz Dziedzina, Kamil Kowalski